Po dziesiΔciu latach ΕΌycia z manipulujΔ cym i kontrolujΔ cym Krzysztofem Emilia nie ma przyjaciΓ³Ε i znajomych, a na wiecznie krytykujΔ cΔ matkΔ nie moΕΌe liczyΔ. Gdy wstaje od wigilijnego stoΕu i wychodzi w cichΔ noc, wie, ΕΌe do domu nie wrΓ³ci.
Postanawia zaczΔ Δ ΕΌycie od nowa. Rozwija swojΔ dziaΕalnoΕΔ logopedycznΔ , wynajmuje pokΓ³j. ZaprzyjaΕΊnia siΔ z dopiero co poznanymi ludΕΊmi: Andrzejem β samotnie opiekujΔ cym siΔ cΓ³rkΔ , TereskΔ β ktΓ³ra odeszΕa od mΔΕΌa, Arturem β o dramatycznej przeszΕoΕci, i paroma innymi WrocΕawianami. KaΕΌde z nich ma jakΔ Ε opowieΕΔ, wΕasnΔ traumΔ do przeΕΌycia i drogΔ do przebycia. Spragnieni uczuΔ i bliskoΕci innych osΓ³b organizujΔ comiesiΔczne spotkania nawiΔ zujΔ ce do wigilii iβ¦ rozwiΔ zujΔ swoje problemy.
Krzysztof Εledzi, osacza i nie odpuszcza. Czy Emilii uda siΔ od niego uwolniΔ? Kim jest Aneta, jej nowa pacjentka? Kto rzuciΕ cegΕΔ w dom Artura? Dlaczego z rodzinΔ to najlepiej tylko na zdjΔciu?
DwanaΕcie miesiΔcy to dΕugo czy krΓ³tko, by zmieniΔ swoje ΕΌycie?

